|
Zima - ćwiczenia w zakresie doskonalenia koordynacji wzrokowo-ruchowej
|
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 7222 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
|
|
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie
Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Konspekt zajęć rewalidacji indywidualnej dla dziecka upośledzonego umysłowo w stopniu lekkim można wykorzystać na zajęciach indywidualnych oraz jego elementy w klasie integracyjnej.
Konspekt zajęć rewalidacji indywidualnej dla dziecka upośledzonego umysłowo w stopniu lekkim, klasa I Czas trwania zajęć: 45min.
Temat: Zima – ćwiczenia w zakresie doskonalenia koordynacji wzrokowo – ruchowej oraz podnoszenie sprawności manualnej.
- Cele operacyjne
- układa obrazek z gotowych elementów
- nadaje tytuł wykonanemu obrazkowi
- wyodrębnia potrzebne mu litery spośród innych liter
- nazywa pory roku
- przelicza i porównuje zbiory
- nazywa figury geometryczne
- wycina elementy
- układa podpis pod obrazkiem, głoskuje i sylabizuje
- rzuca do celu
- segreguje obrazki
- potrafi skupić uwagę na wykonywanej pracy
Cele rewalidacyjne
- doskonalenie percepcji wzrokowej
- rozwijanie koordynacji wzrokowo – ruchowej
- wydłużanie czasu koncentracji uwagi
- utrwalenie prawidłowej wymowy głosek
L.p. |
Rodzaj zajęć |
Cel ćwiczenia |
Przebieg |
Pomoce |
Uwagi |
I |
Część wstępna |
- Nawiązanie kontaktu z dzieckiem, stworzenie miłej atmosfery
- Utrwalenie wiadomości z poprzednich zajęć
|
- Swobodna rozmowa z dzieckiem
- Rozmowa kierowana pytaniami nauczyciela na temat zmian zachodzących zimą w przyrodzie
|
Kalendarz z porami roku |
|
II |
Część zasadnicza |
- Usprawnienie spostrzegania wzrokowego i orientacji przestrzennej
- Ćwiczenie sprawności manualnej i kształtowanie koordynacji wzrokowo – ruchowej
- Ćwiczenia sprawności manualnej, usprawnienie spostrzegania wzrokowego
|
- Dziecko układa obrazek z części, opisuje go i nadaje mu tytuł
- Dziecko segreguje obrazki przedstawiające: bałwanki, kolorowe liście, wiosenne kwiaty (krokusy), plażę. Nazywa pory roku, przelicza i porównuje utworzone zbiory
- Dziecko obrysowuje przy pomocy szablonu 3 koła, trójkąt, 2 prostokąty. Układa z nich bałwanka, dorysowuje brakujące elementy. Nazywa figury geometryczne
|
Gotowe elementy obrazka o tematyce zimowej Obrazki przedstawiające: bałwanka, krokusy, kolorowe liście, plażę blok, szablony, kredki |
|
III |
Relaksacja |
- Ćwiczenie sprawności manualnej
- Usprawnienie koordynacji wzrokowo – ruchowej i analizy słuchowej
|
- Dziecko gniecie kule z gazety i rzuca nimi do celu (kosza). Słucha piosenki o zimie.
- Dziecko układa podpis pod obrazkiem, wyszukując potrzebne litery spośród innych liter. Głoskuje wyraz „bałwan”, dzieli go na sylaby
|
kartki gazety, magnetofon, kaseta kartoniki z różnymi literami |
|
IV |
Część podsumowująca |
- Wynagrodzenie motywacji dziecka
- Wyrobienie motywacji do dalszych ćwiczeń
|
- Dziecko otrzymuje pochwałę słowną i ulubiony znaczek – kwiatuszek
|
znaczek |
| opracowała: Gabriela Rubin |
Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:
X
Zarejestruj się lub zaloguj,
aby mieć pełny dostęp do serwisu edukacyjnego.
www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl - największy w Polsce katalog szkół - ponad 1 mln użytkowników miesięcznie
Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").
|
|
|